Szanujemy Twoją prywatność
Kliknij, aby wyrazić zgodę i pozwolić nam ulepszyć i spersonalizować Twoje wrażenia na naszej stronie internetowej. Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie.
Facebook
Używamy plików cookie, aby zoptymalizować Twoje doświadczenia analizować ruch oraz personalizować dostarczane treści na podstawie zagregowanych danych.
Google
Używamy plików cookie, aby zoptymalizować Twoje doświadczenia, analizować ruch oraz personalizować dostarczane treści na podstawie zagregowanych danych.
Zapisz ustawienia
Pensjonat kąpiele leśne z dziećmi Wieżyca pomorskie
Doświadcz mocy natury, mocy drzew, mocy bycia tu i teraz. Shinrin-yoku, czyli kąpiele leśne to niezwykłe doświadczenie, którego nie warto pominąć.

Kąpiele leśne na Kaszubach, a właściwie shinrin-yoku to aktywność, której początków należy szukać w odległej Japonii. W Polsce jedną z jej najbardziej poważanych propagatorek jest Pani Katarzyna Simonienko - na co dzień certyfikowana przewodniczka po Białowieskim Parku Narodowym i psychoterapeutka.

warte wskazania, kąpieli leśnych zażywa się w ubraniach i właściwie nie mamy tu styczności z wodą. Shinrin-yoku możemy metaforycznie opisać jako zanurzenie się w lesie, w swoich emocjach, w swoich myślach i w swoim tu i teraz. Ideą jest chłonięcie lasu, odczuwanie go wszystkimi zmysłami, co pozytywnie wpływa na to, jak się czujesz, pozwala wypocząć, a nawet wzmocnić odporność.

Jeśli pragniesz spróbować shinrin-yoku, trudno będzie znaleźć lepsze miejsce niż Kaszuby. Odwiedź nas i pozwól sobie na moment wyjątkowej uważności.

Zarezerwuj
Logo Koszałkowo-Wieżyca
Odwiedź na Kaszubach Osadę Koszałkowo w Wieżycy - pensjonaty, restauracja, pizzeria, basen kryty, aktywności sportowe (trójkołowce górskie, hulajnogi terenowe, rowery; zimą - ośrodek narciarski). Dbamy o gości cały rok, już od 51 lat!